Arrangementer


Arrangementer

2021

Oktober 2021

15-10-2021

Ølgod Hallerne, 6870 Ølgod

Western Express Ølgod

24-10-2021

Gjern Fritids- og Kulturcenter

Stomping Boots

30-10-2021

Mørkhøj Skole, Ilbjerg Alle 25, 2730 Herlev

The Hill Dancers, Lyngby

30-10-2021

Støvring Gymnasium, 9530 Støvring

Dusty Boots

30-10-2021

Felsted Hallen, 6200 Aabenraa

Lucky Boots Aabenraa

31-10-2021

Brejning Forsamlingshus, 7080 Børkop

Whitehats Linedancers

November 2021




12-11-2021

Scary  


Skive Country Liners

13-11-2021

Snejbjerg Hallen/Hal 2, 7400 Herning

Herning Linedance

14-11-2021

Hundslund Hallen, 8350 Hundslund

Odder Linedance

21-11-2021

Brunch- Rystesammen  

Internt arrangement

FritidscenterSkovvang, Skovvangsvej127, 8200 Aarhus N

Aarhus LinedanZe.dk

December 2021




04-12-2021

Hadsund Kulturcenter, 95560 Hadsund

Hadsund Line Dancers

04-12-2021

H. C. Andersen-Skolen, 5240 Odense NØ

Love-to-Dance

05-12-2021

Løvelhallen, 8830 Tjele

Houlkær Linedance Club

05-12-2021

Ringkøbing-Skjern Kulturcenter, 6900 Skjern

Wild West Line Dance

11-12-2021

Brejning Forsamlingshus, 7080 Børkop

Whitehat Linedancers

28-12-2021

Nytårsdans   


Skive Country Liners

28-12-2021

Nytårs-ønskedans (øvet og plus)  

Internt arrangement

Lokalcenter Skelager, 8200 Aarhus N

Aarhus LinedanZe.dk

30-12-2021

Multihuset i Højen, Jenlevej 5, Vejle

Div. instruktører

2022




Januar 2022




07-01-2022

Nytårs-ønskedans (mellemøvet) 

Internt arrangement

Lokalcenter Skelager, 8200 Aarhus N

Aarhus LinedanZe.dk

14-01-2022

Ønskedans (begynder og letøvet)   

Internt arrangement

Lokalcenter Skelager, 8200 Aarhus N

Aarhus LinedanZe.dk

21-01-2022

Snejbjerg Hallen, 7400 Herning

Herning Linedance

Februar 2022




04-02-2022

Snejbjerg Hallen, 7400 Herning

Herning Linedance

11-02-2022

Klitgaarden, 9200 Aalborg SV

Klitgaarden Dance

20-02-2022

Teknik-kursus m/Niels Poulsen 

Internt arrangement

Skovvangsvej, 8200 Aarhus N

Aarhus LinedanZe.dk

27-02-2022

DGI-Huset, 7100 Vejle

Bredballe Dancers

Marts 2022




04-03-2022

Langes Torv, 3600 Frederikssund

Silverstar Linedance

05-03-2022

Ådalens Skole, 3600 Frederikssund

Silverstar Linedance

11-03-2022

Klitgaarden, 9200 Aalborg SV

Klitgaarden Dance

12-03-2022

Snejbjerg Hallen, 7400 Herning

Herning Linedance

12-03-2022

Vildbjerg Sports og Kulturcenter, 7480 Vildbjerg

Vildbjerg Linedance

20-03-2022

Løvelhallen, Løvel, 8830 Tjele

Houlkær Linedance Club

26-03-2022

Globus 1, Brabrand, 8220 Brabrand

Aarhus LinedanZe.dk

27-03-2022

Lokalcenter Skovvang, Skovvangsvej 127, 8200 Aarhus N

Aarhus LinedanZe.dk

April 2022




Maj 2022




26-05-2022  til  28.05.2022

Skærbækcentret, 6780 Skærbæk

Div. instruktører

Juni 2022




04-06-2022

Nr. Hostrup Forsamlingshus, 6230 Rødekro

Div. instryktører

Juli 2022




16-07-2022  til  22-07-2022

Rosenvold Strand Camping, 7140 Stouby

Div. instruktører

August 2022




September 2022




Oktober 2022




01-10-2022

Vildbjerg Sport og Kulturcenter, 7480 Vildbjerg

Vildbjerg Linedance

22-10-2022

Snejbjerg Hallen, 7400 Herning

Herning Linedance

November 2022




December 2022